Gdzie można skoczyć na bungee?

Gotowy na Skok W Ekscytującą Przygodę?

Nie czekaj dłużej, by odkryć prawdziwą przygodę skoków ekstremalnych! Nasze wpisy to zaledwie wstęp - teraz możesz przejść do działania i zarezerwować swój skok ze spadochronem, bungee lub dream jumpem. Daj się ponieść dreszczowi emocji!

Nie od dziś wiadomo, że skoki na bungee przynoszą bardzo dużo silnych emocji, wiążą się z niezwykłymi wrażeniami estetycznymi oraz są okazją do przezwyciężenia naszych wewnętrznych lęków. Coraz więcej osób chce spróbować bungee jumpingu, bo albo zaczynają traktować to jako osobiste wyzwanie, albo zjada ich ciekawość. W dobie internetu oraz silnie rozwiniętej komunikacji w social mediach każdy z nas ma dostęp do nagrań, na których widać przeżycia i reakcje osób skaczących na bungee. Owe materiały video potrafią w krótkim czasie wygenerować bardzo wiele wyświetleń. Świadczy to o rosnącej popularności tego sportu. Wobec tego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób zainteresowanych, zadaje pytanie: gdzie można skoczyć na bungee?

Bungee jumping – czy miejsce skoku może być dowolne?

Zapewne niejeden i niejedna z nas miał okazję oglądać filmy, na których to bohaterowie skaczą na linach z przeróżnych miejsc. Niekiedy jest to amazońska dżungla czy Wielki Kanion, innym razem centrum Nowego Jorku, a nierzadko i opuszczone fabryki, położone gdzieś daleko na peryferiach, gdzie próżno szukać żywej duszy ludzkiej, a diabeł mówi dobranoc. Bohaterowie i bohaterki tych filmów skaczą z mostów, kominów, drapaczy chmur, morskich klifów, a nawet z lecących helikopterów. I choć skok na bungee słusznie kojarzy się z niezapomnianą przygodą, to jednak można mieć pewne wątpliwości czy te obrazy filmowe mają coś wspólnego z rzeczywistością.

Otóż prawda jest taka, że bungee jumping nie można odbywać się w całkowicie dowolnym miejscu i o całkowicie dowolnej porze. Miejsce skoku musi być sprawdzone, zabezpieczone i zatwierdzone przez organizatora. Wprawdzie nie brakuje osób, które wpadają na pomysł, by samodzielnie sporządzić linę do skoku i w sposób amatorski samemu sobie dostarczyć rozrywki, ale takie działania są lekkomyślne i bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu! Zawsze warto zdać się na sprawdzonego organizatora, który ma pewność, co do miejsca skoku, zwłaszcza, że osoby zainteresowane mają naprawdę spory wybór w tej materii.

Miejsce skoku na bungee, czyli większa i mniejsza okolica

Co to tak naprawdę znaczy: „miejsce do skoku na bungee”? Można wszakże rozumieć to dwojako. Wszystko zależy od tego czy spojrzymy na okolicę w szerszej czy węższej perspektywie. Otóż w szerszym ujęciu będziemy mieli na myśli nie tyle stricte miejsce, z którego skok zostanie fizycznie oddany, co o położenie geograficzne. Ten punkt widzenia jest niezbędny przy określeniu jak daleko do swojej atrakcji będzie miał uczestnik, który pragnie z niej skorzystać. Czyli, najprościej mówiąc: chodzi o miasto czy inną miejscowość.

Ale jest też pojmowanie bardziej skonkretyzowane. Kiedy już dowiemy się, że w mieście A organizowane są skoki na bungee, wykupimy (dla siebie lub kogoś) tę aktywność, to w pierwszym kroku będzie nam zależało, aby skutecznie dotrzeć na miejsce. Gdy już znajdziemy się w rzeczonym mieście A, to wówczas należy udać się do lokacji docelowej. W ostatnim kroku trafimy na jakiś konkretny obiekt, służący do wykonywania skoków. Obiekt ten jest opisany i określony, a także musi być bezpieczny dla uczestników – o czym już zdążyliśmy napomknąć.

Wybierając skok na bungee zawsze warto myśleć o miejscu kompleksowo – czyli zarówno w szerszej jak i węższej perspektywie. Oba te ujęcia będą dla nas ważne, zwłaszcza w kontekście przygotowania do podróży oraz psychicznego nastawienia się przed wykonaniem samego skoku.

Skok na bungee – gdzie można skoczyć?

Tak naprawdę w Polsce nie brakuje miejsc, gdzie dostępny jest bungee jumping. Ciekawostką może być fakt, że w coraz większej liczbie miejscowości można realnie skorzystać z atrakcji. Organizatorzy rozszerzają swoją działalność, a nie brakuje także osób, które myślą o własnym biznesie związanym ze sportami ekstremalnymi. Jest to oczywiście odpowiedź na rosnące zainteresowanie ze strony klientów, o czym już wspominaliśmy na samym początku. Efekt tego jest taki, że właściwie wszędzie: na północy, południu, wschodzie i zachodzie Polski można skoczyć na bungee.

Na pewno godnymi polecenia miejscami są największe miasta wojewódzkie. W zależności od tego, jak geograficzne spojrzymy na region możemy mówić o bungee jumpingu we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Chorzowie. Oczywiście to nie jedyne dostępne lokalizacje, aczkolwiek każdy uczestnik może mieć pewność, że w tych, które wymienimy skoki zostały przygotowane przez najwyższej klasy organizatorów, w związku z czym na pewno warto wybrać się w któreś z tych miejsc, aby przeżyć coś, co na pewno na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Czy na bungee można skoczyć we Wrocławiu?

Oczywiście, na bungee można skoczyć jak najbardziej we Wrocławiu. Warto wiedzieć, że to miasto jest bardzo często wybierane przez skoczków, zwłaszcza tych początkujących. Swobodne spadanie z wysokości 70 metrów odbywa się w pięknych okolicach, tuż nieopodal Odry. Skoki wykonywane są z żurawia. Konkretnym miejscem, w którym odbywa się atrakcja jest ul. Wróblewskiego 9. Warto wiedzieć o tym, że każdy uczestnik, kiedy już znajdzie się na miejscu, może dokupić sobie opcję zrobienia zdjęć albo nagrania filmu.

Warto wiedzieć o tym, że wybór Wrocławia jako miejsca do skoku na bungee może być połączony z niesamowitą wycieczką turystyczną. Sam Stary Rynek miasta jest przepiękny, Panorama Racławicka zapiera dech w piersiach, słynne wrocławskie zoo jest punktem obowiązkowym dla każdego turysty, a to tylko część atrakcji.

Dostępność bungee jumpingu w Poznaniu

Poznań, to kolejne miasto, w którym jak najbardziej można wykonać skok na bungee. Tutaj skoczysz z wysokości 90 metrów i na pewno nigdy nie zapomnisz tego przeżycia. Okolice, w których aktywność będzie miała miejsce są bardzo piękne. Mowa tutaj o jeziorze Malta, przy którym właśnie odbywają się skoki.

Wyprawa do Poznania w celu wykonania skoku może być jeszcze atrakcyjniejsza dla osób, które nigdy tu nie były. Jeszcze przed południem warto wybrać się na Stary Rynek, aby móc podziwiać koziołki zderzające się rogami na ratuszowej wieży. Zwiedzanie Zamku Przemysława oraz Katedry na pewno niejednej osobie przybliży historię Wielkopolski. Natomiast miłośnicy sztuki na pewno będą zadowoleni z wizyty w Muzeum Narodowym.

Czy w Gdańsku organizowane są skoki na bungee?

Nie bez powodu uważa się, że Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jeśli więc mieszkasz w samym mieście lub okolicy albo zamierzasz wybrać się do Gdańska, to wiedz, że również tutaj możesz skoczyć na bungee. Zanim wykonasz ten ostatni krok, który sprawi, że Twoje ciało doświadczy nieprawdopodobnego skoku adrenaliny będziesz mieć okazję do podziwiania fantastycznej wręcz panoramy miasta. Aby na maksa skorzystać z aktywności warto wykupić sobie full pakiet, włącznie z filmowaniem oraz zdjęciami. Dzięki temu będziesz mieć pamiątkę na całe życie.

A co jeszcze sprawi przyjemność w Gdańsku oprócz skoku na bungee? Na pewno jest co robić. Ulica Długa i posąg Neptuna to tylko przystawka przed daniem głównym, jakim są pozostałe atrakcje miasta. Samo zwiedzanie Bazyliki Mariackiej zajmie sporo czasu, a ze świątyń warto na pewno odwiedzić także Archikatedrę Oliwską. Dom Uphagena pozwoli Ci zapoznać się z życiem dawnych mieszczan gdańskich, a źródłem historii najnowszej na pewno będzie Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte. Jest więc co robić.

Skok na bungee w Krakowie

Bungee jumping na dobre zawitał też w stolicy Małopolski, czyli w Krakowie. W dawnej stolicy Polski skoki odbywają się według standardów, gwarantując wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia. Konkretny adres, pod którym można skoczyć na bungee to ul. Pokoju 16. Zanim skoczysz z 90 metrów, Twoim oczom ukaże się panorama miasta, co już samo w sobie będzie niewątpliwie bardzo atrakcyjne. Swoją drogą to trudno jest opisywać coś, co nawet z boku wygląda tak niesamowicie. Trzeba to przeżyć i doświadczyć na własnej skórze.

Jeżeli Kraków, to oczywiście Wawel, Kościół Mariacki i zwiedzanie Starego Miasta. Dawna stolica Polski to skarbnica wiedzy historycznej oraz architektoniczna perła Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto Kraków słynie jako miasto wybitnie artystyczne. Wystarczy przywołać Piwnicę pod Baranami, a poza tym to tutaj tworzyli tacy muzycy jak Marek Grechuta czy Grzegorz Turnau. Jeśli więc kandydat do skoku na bungee ma poetycką duszę, to na pewno Kraków bardzo mu się spodoba.

Bungee jumping w Chorzowie – czy jest to możliwe?

Niejednokrotnie jest tak, że klienci szukają mniejszych miast, niż wojewódzkie, co głównie wiąże się z kwestiami logistycznymi. A jak jest z dostępnością? Otóż każdy zainteresowany może bez problemu zdecydować się na bungee jumping w Chorzowie. Obecność organizatora w tym mieście sprawia, że nie tylko jego mieszkańcy i osoby pochodzące z okolicy, ale mieszkańcy całego Górnego Śląska mogą oddać się wspaniałej aktywności. Dokładny adres to Plac Atrakcji, Bungee Jumping Chorzów.

Jak sprawdzić, które miejsce do skakania na bungee jest najlepsze?

Niekiedy zdarza się, że osoba zainteresowana może pozwolić sobie na skok na bungee w dowolnym mieście, ale nie wie, którą lokację wybrać, zwłaszcza, jeśli ma do czynienia z podobnym standardem świadczonych usług. W końcu przecież za skok się płaci, a jeśli ktoś płaci, to wiadomo, że wymaga. Generalnie rzecz biorąc, gdy mówimy o nowoczesnym bungee jumpingu, to zawsze mamy do czynienia z takimi samymi wrażeniami. Istnieją dwie kwestie, które mogą być poddawane regulacji – wrażenia widokowe (inne w zależności od lokacji) oraz wysokość, z której będzie oddawany skok. Jeśli chcesz, zawsze też możesz sprawdzić opinie klientów w internecie.

Czy warto jechać w odległe miejsca, aby skoczyć na bungee?

Jeśli interesuje Cię tylko i wyłącznie skok na bungee, a w Twojej okolicy są problemy z dostępnością, to zawsze warto wybrać najbliższe miejsce. Ale gdy skok na bungee uwzględnisz w swoich planach urlopowych, to wówczas jak najbardziej warto jechać nawet do najodleglejszego miasta. Jak już zdążyliśmy opisać, w każdym mieście, gdzie można skoczyć na bungee są miejsca do zwiedzenia, a więc istnieje pole ku temu, by łączyć sport z turystyką.

WRÓC DO WPISÓW