Ile kosztuje skok na bungee?

Gotowy na Skok W Ekscytującą Przygodę?

Nie czekaj dłużej, by odkryć prawdziwą przygodę skoków ekstremalnych! Nasze wpisy to zaledwie wstęp - teraz możesz przejść do działania i zarezerwować swój skok ze spadochronem, bungee lub dream jumpem. Daj się ponieść dreszczowi emocji!

Skok na bungee jest aktywnością, która jeszcze kilkanaście lat temu wydawała się czymś wielce ekstrawaganckim. Wokół tego typu skoków krążyły różne mity, np. dotyczące bezpieczeństwa. Dziś skok na bungee jako zjawisko mało kogo dziwi, a na całe szczęście coraz więcej członków społeczeństwa posiada wiedzę na ten temat. Dotyczy ona m.in. tego, ile kosztuje skok z bungee. Ceny zaczynają się od 259 zł za skok, wiele zależy jednak od lokalizacji i innych czynników. Poniżej przyjrzymy się szczegółowym przedziałom cenowym w zależności od tego, jak jest zbudowana konkretna oferta.

Skok na bungee – czym tak naprawdę jest i od czego zależy jego cena?

Skok na bungee wbrew powtarzanym często stereotypom nie jest wymysłem nowoczesności. Pierwotnie tego typu aktywność była wykonywana na wyspie Pentecost, znajdującej się w archipelagu Vanuatu na Ocenie Spokojnym. Skok miał być testem na dojrzałość i odwagę dla młodych mężczyzn. Skakali oni z wież wybudowanych z drewna z wysokości od 20 do 30 m. Wokół kostek zawiązywali winorośl, która łagodziła upadek dosłownie 1 metr nad ziemią. Do dziś na wyspie Pentecost wykonuje się takie tradycyjne skoki.

Choć dla mieszkańców archipelagu Vanuatu skok z wysokości jest częścią ich kultury, o tyle w Cywilizacji Zachodniej został przełożony na potrzeby współczesnego człowieka. Po raz pierwszy skok przy użyciu gumowej liny wykonano w Wielkiej Brytanii w 1979 roku, a potem już w innych krajach. Dziś niemalże wszędzie ta aktywność jest dostępna, również w Polsce. A od czego zależy cena takiej przyjemności?

Składników jest kilka. Pierwszym i bodajże najważniejszym jest zapewnienie uczestnikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zarówno linia do skoku jaki i sprzęt dodatkowo zabezpieczający muszą być za każdym razem niezawodne. Ponadto nad uczestnikami czuwa profesjonalny instruktor, za którego pracę również należy się wynagrodzenie. Wreszcie do wykonania skoku potrzebne jest odpowiednie miejsce i wysokość, którą może zapewnić chociażby żuraw wieżowy, co jak łatwo się domyślić również niesie ze sobą koszty znacznie większe niż kilkuzłotowe.

Informacja o cenie zawsze jest ważna dla osoby zainteresowanej

Nie brakuje osób, których osobistym marzeniem jest skoczyć na bungee. Gdy dojrzeją do tej decyzji i w ich życiu nastanie odpowiedni ku temu moment, zapewne sami zafundują sobie taką atrakcję. Warto więc wiedzieć, że jeśli chcesz samemu sobie sprawić skok na bungee, to musisz mieć przygotowane co najmniej 250 zł, a jeśli chcesz to zrobić z kimś – np. z partnerką albo partnerem to wówczas przygotujcie kwotę nawet do 600 zł.

Czy skok na bungee jest drogim prezentem?

Wiedza na temat tego, ile kosztuje bungee będzie Ci również przydatna wówczas, gdy nie wykupujesz atrakcji dla siebie, ale jako prezent dla kogoś. Dlaczego to jest istotne? Otóż, chcąc sprawić komuś upominek powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, jak bardzo fajną rzecz chcemy sprezentować, ale też na materialną wartość prezentu. Należy zawsze dopasować wartość podarku do stopnia relacji, jaką mamy z osobą obdarowaną oraz do okazji, z jakiej będziemy wręczać prezent.

Sprawą oczywistą powinno być to, że nasz prezent powinniśmy wręczać osobie, która albo marzy o takim skoku albo może o tym nigdy nie myślała, ale wiemy, że się tego nie przestraszy i że nie będzie to szkodziło jej zdrowiu (na bungee mogą skakać jedynie osoby, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych). Jednak kiedy wydatek kilkuset złotych będzie w sam raz? Kiedy nie popełnimy faux pas? Na pewno będzie to adekwatny dar z okazji urodzin dla rodzica albo dla dziecka. Skok na bungee dla dwojga można zafundować sobie i mężowi/żonie na rocznicę ślubu. Natomiast jeśli masz znajomego, do którego idziesz na imieniny, to może się okazać, że tak drogi prezent sprawi, że solenizant poczuje się niezręcznie.

Ile kosztuje skok na bungee Kraków?

Ile kosztuje skok na bungee w Krakowie? To wszystko będzie zależało od tego, jaki wariant skoku wybierzemy. W zależności od tego, co ma zawierać oferta możemy mówić o następujących wariantach cenowych:

 • solowy skok na bungee w Krakowie, podstawowa oferta – 259 zł,
 • skok na bungee dla pary w Krakowie, podstawowa oferta – 519 zł,
 • solowy skok na bungee w Krakowie z filmem – 299 zł,
 • skok na bungee dla pary w Krakowie z filmem – 559 zł,
 • solowy skok na bungee w Krakowie z filmem i zdjęciami – 319 zł,
 • skok na bungee dla pary w Krakowie z filmem i zdjęciami – 599 zł.

Na pewno zainteresuje to osoby z Krakowa i z okolic, ze względu na bliskość miejsca realizacji atrakcji. Ale także przecież osoby z innych zakątków Polski mogą skorzystać ze skoku na bungee w Krakowie. Może to być połączone np. ze wczasami, a co za tym idzie – można zwiedzić starówkę, Wawel, Kościół Mariacki, a także przy okazji zobaczyć wiele innych rzeczy. Warto wspomnieć o tym, że po dostaniu się dzięki żurawiowi wieżowemu na wysokość 90 metrów uczestnicy, tuż przed samym skokiem będą mogli podziwiać piękną panoramę miasta.

Ile kosztuje skok na bungee Wrocław?

Skok na bungee – cena we Wrocławiu również zależna jest od tego, jaki wariant zostanie wybrany. Przykładowe ceny dla poszczególnych atrakcji kształtują się w sposób następujący:

 • solowy skok na bungee we Wrocławiu, podstawowa oferta – 259 zł,
 • skok na bungee dla pary we Wrocławiu, podstawowa oferta – 519 zł,
 • pojedynczy skok dream jump we Wrocławiu – 99 zł,
 • podwójny skok dream jump we Wrocławiu – 169 zł,
 • skok dream jump dla pary we Wrocławiu – 179 zł.

Trzeba w tym miejscu powiedzieć dwa słowa o usłudze, jaką jest dream jump. Tak nazywa się powszechnie uproszczony wariant skoku na bungee – stąd cena jest nieco niższa. Skok ten wykonywany jest generalnie rzecz biorąc z niższej wysokości – około 40 metrów zamiast 90 m – ale niewątpliwym plusem tej oferty jest to, że możesz stosunkowo tanio wykupić dwa skoki, a co za tym idzie – dwa razy więcej wrażeń i przeżyć. Poza tym warto zwrócić uwagę na lokalizację – Wrocław, który nie bez przyczyny określany jest mianem jednego z najpiękniejszych miast Polski. A zatem – ten wybór to nie tylko ekstremalne przeżycie sportowe, ale także niesamowite wrażenia estetyczne.

Ile kosztuje skok na bungee Poznań?

Bungee – ile kosztuje w Poznaniu? Można tu żartobliwie nawiązać do stereotypu głoszącego sknerstwo poznaniaków, jednak rzeczywistość pokazuje nam, ze nic bardziej mylnego. Udowadnia to poniższy cennik:

 • solowy skok na bungee w Poznaniu, podstawowa oferta – 259 zł,
 • skok na bungee dla pary w Poznaniu, podstawowa oferta – 519 zł.

Jak więc widać, w Poznaniu możesz skakać na bungee równie dobrze w pojedynkę, co w parze, a wcale nie zapłacisz za usługę więcej niż w innych miastach Polski. Powinniśmy także wspomnieć bardzo ważnej rzeczy, jeśli chodzi o skoki na bungee dla dwojga w ogóle. Otóż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż jest to oferta skierowana do osób pozostających ze sobą w formalnym lub nieformalnym związku. Faktycznie małżeństwa czy partnerzy jak najbardziej mogą skorzystać z oferty. Ale nie tylko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skoczyć wspólnie z przyjacielem, koleżanką czy kolegą.

Ile kosztuje skok na bungee Gdańsk?

Skok na bungee – ile kosztuje w Gdańsku? Po raz kolejny wyszczególnienie cenowe jest zależne od opcji, która zostanie wybrana:

 • solowy skok na bungee w Gdańsku, podstawowa oferta – 259 zł,
 • skok na bungee dla pary w Gdańsku, podstawowa oferta – 519 zł,
 • solowy skok na bungee w Gdańsku z filmem – 299 zł,
 • skok na bungee dla pary w Gdańsku z filmem – 559 zł,
 • solowy skok na bungee w Gdańsku ze zdjęciami – 309 zł,
 • skok na bungee dla pary w Gdańsku ze zdjęciami – 569 zł,
 • solowy skok na bungee w Gdańsku z filmem i zdjęciami – 319 zł,
 • skok na bungee dla pary w Gdańsku z filmem i zdjęciami – 599 zł.

Warto skorzystać z oferty dostępnej w Gdańsku, nawet jeśli mieszkasz daleko od tego miasta. Gdańsk, podobnie jak już wspomniany w tym artykule Wrocław należy do najpiękniejszych miast na terytorium Polski i na pewno zwiedzanie Gdańska (naturalnie już po odbytym skoku) będzie dla Ciebie dodatkową atrakcją i fajnym przedłużeniem urlopu.

Dlaczego warianty z filmowaniem i zdjęciami są droższe niż oferty podstawowe?

Od razu można zauważyć, że oferty skoków na bungee w wariancie podstawowym – zarówno dla pojedynczej osoby, jak i dla par – są znacznie tańsze niż te ze zdjęciami i filmowaniem. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: decydując się na film, zdjęcia albo na jedno i drugie zapłacisz za wykonanie dodatkowej usługi. Na tę odrobinkę droższą ofertę decyduje się jednak spore grono osób. Dzięki temu zyskują oni pamiątkę, praktycznie na całe życie, a także mają czym się pochwalić przed rodziną i przyjaciółmi, a także w mediach społecznościowych, jednocześnie dając przykład, że można przełamywać swoje własne, wewnętrzne bariery i pokonywać lęki.

Czy można wybrać tańszy wariant?

Oczywiście, nie zawsze trzeba wybierać wariant wraz z filmowaniem i zdjęciami. W ofertach skoków na bungee zawsze znajdziesz warianty podstawowe, które koniec końców będą najtańsze. Rezygnujesz w ten sposób z części usługi, ale za to płacisz mniej. Niestety samodzielne filmowanie lub robienie zdjęć przez Ciebie – poza usługą – zazwyczaj będzie niedozwolone lub niewskazane, ze względu na wymogi bezpieczeństwa.

W jaki sposób można jeszcze zredukować koszt skoku na bungee?

Czasami jest tak, że prezent dla danej osoby wydaje się być najbardziej adekwatny w danym momencie. Niestety, nie każdego stać na to, żeby od razu wyłożyć 500 czy 600 zł – zwłaszcza, gdy mowa o upominku dla par. Na szczęście możesz się z kimś złożyć na ten prezent. Przykładowo, jeśli wraz z drugą połówką wybierasz się na czyjś ślub. Złóżcie się, a wówczas wystarczy, że każde z Was przygotuje do 300 zł. A jeśli robicie prezent dla jednej osoby, to wystarczy nawet po 100 zł od każdego, co nie jest przecież ogromnym wydatkiem. Składanie się na prezent jest też dobre np. w takiej sytuacji, gdy trzeba uczcić jakąś okazję koleżanki czy kolegi z pracy. Wówczas składając się np. w 5-10 osób, każde z Was wyda zaledwie po kilkadziesiąt złotych, a wspaniałe wrażenie i po odbytym już skoku i tak pozostanie w Waszym współpracownikiem.

WRÓC DO WPISÓW