Ile kosztuje skok ze spadochronem?

Gotowy na Skok W Ekscytującą Przygodę?

Nie czekaj dłużej, by odkryć prawdziwą przygodę skoków ekstremalnych! Nasze wpisy to zaledwie wstęp - teraz możesz przejść do działania i zarezerwować swój skok ze spadochronem, bungee lub dream jumpem. Daj się ponieść dreszczowi emocji!

Wśród bardzo szerokiej dziedziny sportów ekstremalnych bardzo popularne są skoki spadochronowe. Nieraz i nie dwa osoby chętne decydują się na uprawianie właśnie takiej aktywności, dzięki czemu doświadczają niesamowitych emocji, a ich doświadczenie poszerza się o wyczyn wręcz nieprawdopodobny, co dodatkowo przekłada się na satysfakcję i dumę odczuwaną już po zakończeniu właściwiej usługi. Kwestią niewątpliwie ważną są tutaj koszty, jakie będzie trzeba ponieść wykupując voucher na skok spadochronowy.

Czy można mówić o jakiejś konkretnej cenie skoku ze spadochronem?

Kwestią dość oczywistą jest to, że skok ze spadochronem ma swoje stałe koszty, które wiążą się z uniwersalnym standardem świadczenia usługi, takim jak korzystanie z samolotu oraz użycie niezbędnego sprzętu zabezpieczającego. Konieczne jest także zatrudnienie osoby pilotującej sam skok oraz czuwającej nad uczestnikiem. Różnice cenowe wynikają także z zakresu świadczenia usług dodatkowych. Im więcej dodatków dobierze uczestnik do swojej atrakcji, tym więcej zapłaci. Nie można więc mówić o jakiejś jednej konkretnej kwocie, która obowiązuje zawsze i wszędzie. Możemy jedynie podać pewne widełki cenowe, wg której koszt skoku waha się od 800 do ponad 3000 zł.

Od czego zależy cena skoku ze spadochronem?

Tak, jak już wspomnieliśmy na cenę skoku ze spadochronem wpływ mają różne składniki, w tym również te stałe – samolot, instruktor, zabezpieczenie, spadochron, itd. To wszystko jest niezbędne do prawidłowego wykonania usługi oraz zapewnienia 100% bezpieczeństwa uczestnikom. Dlatego wymaga to odpowiednio dużego nakładu pracy. Cena będzie większa, jeśli do jednego skoku będzie przystępowało więcej niż tylko jeden uczestnik. Usługi dodatkowe, takie jak na przykład filmowanie również będą miały wpływ na to, że cena usługi będzie wyższa. Ponadto mogą pojawić się dodatkowe czynniki (w zależności od organizatora), które spowodują, że w jednym miejscu spotkamy się z tańszą usługą, a innym miejscu – z droższą.

Ile kosztuje skok ze spadochronem w poszczególnych miastach?

Współcześnie skok ze spadochronem można wykonać w niejednym polskim mieście. Jest to duże ułatwienie dla każdego, komu bardzo zależy na tej właśnie atrakcji. W jeszcze nie tak dalekiej przeszłości niejednokrotnie można było napotkać na trudności w dostępności skoku spadochronowego. Dzisiaj masz bardzo duże szanse na znalezienie skoku w Twojej okolicy. Jest to możliwe dzięki dużej dostępności tej usługi. Jednakże ważne jest, aby pamiętać, że w każdej miejscowości cena skoku spadochronowego może być nieco inna. Dlatego też przyjrzeliśmy się, jak wygląda ta kwestia w kilku największych polskich miastach.

Ile kosztuje skok nie spadochronem – Wrocław?

Wrocław jest miastem, w którym można skorzystać z całej gamy usług z zakresu sportów ekstremalnych, w tym ze skoku spadochronowego. Warto wiedzieć, że spotkamy się z różną ceną we Wrocławiu, w zależności od wybranego wariantu. Opcja dla jednej osoby, obejmująca skok z wysokości ok. 4 kilometrów nad powierzchnią ziemi wynosi 879 zł. Uczestnik otrzymuje ok. 50 sekund swobodnego spadania, oraz do 10 minut szybowania ze spadochronem. Skok odbywa się po krótkim przeszkoleniu.

Jednakże we Wrocławiu można skorzystać z nieco tańszej opcji. Płacąc 80 zł mniej, czyli 799 zł można zdecydować się na skok spadochronowy LOW COST. Co to oznacza? Czy w związku z niższą ceną otrzymamy niższy standard usługi? Nic bardziej mylnego! Polega to na tym, że uczestnik otrzymuje od organizatora informację o dacie skoku z 3-dniowym wyprzedzeniem i jeśli uczestnik się zgodzi, wówczas cena będzie niższa. Jednakże, jeśli nie wyrazi zgody, wówczas będzie musiał zapłacić pełną kwotę, czyli 879 zł.

Ile kosztuje skok ze spadochronem – Kraków?

Jeśli nie Wrocław, to możesz wybrać Kraków na miejsce odbycia skoku spadochronowego. Okolice są na pewno malownicze, więc taka aktywność będzie się wiązała nie tylko z silnymi emocjami, ale też z niesamowitymi wrażeniami estetycznymi. Generalnie rzecz biorąc, to w podstawowym pakiecie dla jednej osoby otrzymasz usługę świadczoną w identycznym standardzie, co we Wrocławiu. Jednakże w Krakowie skok ze spadochronem jest nieco droższy, gdyż kosztuje 949 zł.

Wspominaliśmy już o możliwości świadczenia dodatkowych usług i taką opcję możesz sobie dokupić do skoku w Krakowie. Za 250 zł więcej, czyli łącznie płacąc 1199 zł otrzymasz skok z filmowaniem oraz zdjęcia. Będzie to stanowiło niezapomnianą pamiątkę, która przez lata pozwoli Ci wracać do tamtego fantastycznego dnia. Ale to nie wszystko. W cenie 1299 zł otrzymujesz również zdjęcia i film, przy czym towarzyszy Ci oddzielny kamerzysta, co pozwoli uzyskać video z niesamowitej perspektywy. Natomiast ostatni wariant to skok z filmowaniem VIP oraz zdjęcia, za co należy zapłacić 1399 zł.

Ile kosztuje skok ze spadochronem – Piotrków?

Piotrków Trybunalski, to kolejne miasto, w którym osoby chętne mogą sobie skoczyć ze spadochronem. Przy okazji omawiania atrakcji w Piotrkowie warto przytoczyć kilka dostępnych wariantów aktywności, których ceny plasują się na różnym wszakże pułapie. Zacznijmy od zupełnego standardu, czyli skoku dla jednej osoby. Warunki podobne jak w Krakowie i Wrocławiu, ale za ten skok zapłacimy 999 zł. Ale jeśli chcesz, możesz także wykupić dodatkowe usługi.

Podobnie jak w Krakowie, w Piotrkowie możesz dokupić usługę filmowania. Płacąc w sumie 1199 zł otrzymasz wideo wykonane przez instruktora z dość bliskiej odległości. Warto rozważyć tę opcję, ze względu na to, że pozostanie pamiątka, którą będziemy mogli pokazać przyszłym pokoleniom.

Bardzo interesującą opcją dostępną w Piotrkowie jest skok ze spadochronem dla dwojga. Cena usługi to 1899 zł, ale – jak łatwo policzyć – wychodzi taniej, niż dwukrotność ceny standardowego, jednoosobowego skoku. Otrzymujesz możliwość przeżycia czegoś niesamowitego razem z wyjątkową i bliską Ci osobą. To nie tylko rozwiązanie opłacalne i oszczędne, ale przede wszystkim umacniające więzi. Natomiast gdybyście chcieli mieć z tego wydarzenia pamiątkę, to również możecie wykupić opcję filmowania. Wówczas cena skoku wyniesie 2299 zł. To także się opłaca, więc zawsze warto pomyśleć o usłudze dodatkowej.

Ile kosztuje skok ze spadochronem – Warszawa?

Choć wydawać by się mogło, że w stolicy ceny niemalże wszystkiego są znacznie wyższe, niż w reszcie kraju, to przynajmniej w przypadku sportów ekstremalnych jest to mit. Tak się bowiem składa, że skok spadochronowy w okolicach Warszawy dla jednej osoby zapłacisz jedyne 949 zł. Ponadto – jeśli tylko będzie takie życzenie uczestnika – do wykupienia są możliwe usługi dodatkowe. Skok spadochronowy w Warszawie wraz z filmowaniem tego niezapomnianego wydarzenia kosztuje 1199 zł, natomiast usługa z filmowaniem PRO 1299 zł.

Czy wiek skoczka wpływa na cenę skoku ze spadochronem?

Warto wiedzieć o tym, że skok spadochronowy jest dostępny nie tylko dla dorosłych. Bardzo często organizator dopuszcza do skoku dzieci już w wieku lat 12. Oczywiście, aby skok osoby niepełnoletniej się odbył, potrzebna jest zgoda rodziców albo opiekunów prawnych. Jednakże, czy w jakiś sposób wpływa to na jakość świadczonej usługi? Otóż nie. Skok niepełnoletniego skoczka nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, ale też nie jest tańszy. Nie obowiązują tutaj zniżki z tytułu posiadania legitymacji szkolnej. Również studenci (którzy w kontekście świadczenia usług publicznych często mogą liczyć na spore zniżki) muszą uiścić pełną stawkę.

Czemu ceny skoków ze spadochronem są właśnie na takim poziomie?

Klient mógłby zapytać o to, czemu za dany skok musi płacić 800 zł a nie np. 500 zł. Czemu usługa typu full service – dla dwojga, ze zdjęciami i filmowaniem PRO – nie może zejść poniżej pułapu 2000 zł? Otóż, tak jak wspomnieliśmy na cenę skoków wpływają pewne niezmienne czynniki. Ale jest coś jeszcze. Mianowicie, gdy do skoku przystępuje dwóch uczestników, konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie i większy nakład pracy instruktora. Filmowanie czy robienie zdjęć to także dodatkowa praca, ale również konieczność wykorzystania sprzętu do nagrywania bądź wykonywania fotografii, co również kosztuje. Musimy zdawać sobie sprawę, że na wolnym rynku, gdzie występuje konkurencja organizatorzy starają się świadczyć usługi po jak najniższej cenie. Nie są więc to stawki wygórowane, ale realnie i jednocześnie możliwie najtańsze.

Skok ze spadochronem – komu wypada zrobić taki prezent?

Jako, że skok ze spadochronem jest znacznie droższy, niż np. ubranie albo zestaw perfum, to trzeba dokładnie wiedzieć, komu chcemy sprezentować taką aktywność. Podarki rzędu od kilkuset do paru tysięcy złotych, gdzie ten wydatek pochodzi tylko i wyłącznie z Twojej kieszeni są racjonalne wtedy, kiedy dajesz je komuś bardzo bliskiemu, na wyjątkową okazję. Może to być na przykład ślub Twojego dziecka albo rodzeństwa. Jednakże, gdy mówimy o innego typu relacjach, to sprawa wygląda trochę inaczej. Przykładowo, jeśli należysz do paczki przyjaciół, wśród której macie dobrego kumpla i wiecie, że chciałby skoczyć ze spadochronem, to warto żebyście złożyli się na taki prezent, choćby z okazji jego urodzin. Koszty zostaną rozłożone, a kumpel otrzyma niesamowite emocje i cudowne przeżycia.

Czy cena skoku ze spadochronem może być wyższa?

Przedstawione powyżej rodzaje usługi skoku spadochronowego nie są jeszcze najdroższymi wariantami cenowymi. Możesz zdecydować się na skok w Tatrach, za co trzeba zapłacić 3339 zł za jedną osobę. Co masz w ramach tej usługi? Oprócz samego skoku otrzymujesz poprzedzający go lot widokowy. Filmowanie jest podwójne – tzn. że pracują dwie kamery. Jedną z nich trzyma instruktor, a drugą – kamerzysta. Natomiast po lądowaniu możesz liczyć na ekstra prezent-niespodziankę.

Czy można jakoś obniżyć koszty skoku spadochronowego?

Jak już zdążyliśmy sobie wspomnieć, skok spadochronowy może być bardzo tani, jeśli np. zdecydujemy się na opcję LOW COST, gdzie musimy dostosować się do terminu z wyprzedzeniem wynoszącym 3 dni. Ponadto – jeśli szykujemy skok z voucherem na prezent – warto złożyć się w kilka osób, co obniży koszty 

WRÓC DO WPISÓW