Skok na bungee
Poznań

Nie czekaj, rezerwuj swój skok już teraz i odkryj nowe możliwości! Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, który zapewni Ci wyjątkową podróż w adrenalinowe przestrzenie. Wybierz swoją przygodę, a my zadbamy o resztę.

Cena

od 299 zł

zarezerwuj swój skok

Wysokość

90 metrów

Voucher ważny

365 dni

Miejsce

Poznań, przy jeziorze Malta

Skok na bungee – Poznań

Skoki na bungee są już dostępne praktycznie w całej Polsce. Również w stolicy Wielopolski niejeden mieszkaniec miasta, okolic ale też całego województwa może zapisać się na tego typu aktywność i na własnej skórze przekonać się, jak to właściwie jest skakać na bungee. Nie oznacza to jednak, że aktywność w tym konkretnym miejscu jest zarezerwowana tylko dla ściśle określonej grupy ludzi. Nic bardziej mylnego. Bungee jumping w Poznaniu jest dostępny dla każdego, kto chciałby przyjechać w odwiedziny i przy okazji przeżyć coś niepowtarzalnego, niesamowitego i zupełnie odlotowego.

Skok na bungee Poznań – garść niezbędnych informacji

Nie od dziś wiadomo, że skoki na bungee wiążą się ze sportami ekstremalnymi. Nic w tym dziwnego – w końcu skok z ogromnej wysokości wzbudza silne emocje. Człowiek posiada instynkt samozachowawczy, który podpowiada, że skok z tak wysoka na pewno skończy się źle. Byłoby tak, gdyby nie odpowiednia lina oraz system sprawdzonych zabezpieczeń. Mimo wszystko instynkt to instynkt, więc człowiek go posiadający dalej będzie czuł blokadę przed tego typu wyczynem. Cała idea bungee jumpingu opiera się na usunięciu tej właśnie blokady.

W trakcie wjazdu na górę uczestnik może już zacząć odczuwać lęk. Jednak od pewnego pułapu zaczyna dostrzegać piękno krajobrazu Poznania. To zderzenie dwóch różnych wrażeń sprawia, że mózg zaczyna produkować substancje, które nie pozostają bez wpływu na samopoczucie. Wobec tego, kiedy skok ma już zostać wykonany, uczestnik będzie musiał się skonfrontować z tymi uczuciami. Należy o tym pamiętać, a odpowiednie nastawienie przed skokiem na pewno będzie pomocne. 

Skok na bungee w Poznaniu ma miejsce z wysokości 90 metrów. Jest to wystarczający pułap, aby podziwiać panoramę miasta. Dla wielu uczestników taka wysokość jest również najbardziej odpowiednia do bungee jumpingu. Dlaczego? Otóż prędkość zmierzania człowieka ku ziemi wynosi 26 m/s. Licząc przechylenie się aż do momentu szarpnięcia daje to około 4 sekund swobodnego spadania. 

Dlaczego warto skoczyć na bungee?

Wciąż zdarza się, że niektóre osoby wyrażają sceptyczne opinie dotyczące skoku na bungee. Jednakże, czy takie twierdzenia są w jakiś sposób uzasadnione? Otóż, prawda jest taka, że każdy uczestnik może mieć ze skoku na bungee wiele korzyści. Wśród nich można wymienić następujące:

 • niezapomniane wrażenia widokowe w związku z podziwianiem panoramy Poznania,
 • skok w atrakcyjnym i pięknym miejscu,
 • poznanie samego na siebie od nowa – odkrycie, gdzie tak naprawdę leży wewnętrzna granica człowieka,
 • konfrontacja z własnymi lękami i słabościami,
 • szansa na przełamanie bariery, co pozwoli na odkrycie nowych, dotąd nieznanych pokładów odwagi,
 • nieprawdopodobnie silne emocje i skok adrenaliny,
 • satysfakcja po odbyciu skoku.

Każdy, kto wykonał skok na bungee może być z siebie dumny. Zapewne także bliscy, rodzina i przyjaciele będą pod wrażeniem tego, że udało Ci się pokonać strach i skoczyć aż z 90 metrów. Nawet jeśli ktoś sam tego nie próbował, to na pewno zdaje sobie sprawę z tego jak wielkim wyzwaniem emocjonalnym był ten nie lada wyczyn. 

Jak wygląda przygotowanie do skoku?

Oczywiście skok na bungee nie może odbyć się bez wcześniejszego, odpowiedniego przygotowania. Odbywa się to w kilku prostych krokach:

 • przybycie na miejsce wskazane przez organizatora,
 • okazanie vouchera uprawniającego do skoku,
 • pokazanie dowodu osobistego, co potwierdzi, że osoba go posiadająca jest uprawniona do skoku,
 • wprowadzenie do aktywności,
 • krótkie szkolenie ze strony instruktora, gdzie zostaną omówione m.in. kwestie bezpieczeństwa,
 • zabezpieczenie uczestnika do skoku,
 • skok.

Warto wiedzieć, że sprzęt do skoku wraz z zabezpieczeniami jest zawsze sprawdzany. Organizatorzy w bardzo staranny sposób podchodzą do tych kwestii, tak aby osoba skacząca miała gwarancję 100% bezpieczeństwa. Ponadto instruktorzy obecni na miejscu to wykwalifikowani i doświadczeni profesjonaliści, którzy czuwają nad bezpieczeństwem uczestników w trakcie całego czasu trwania usługi. Instruktorzy wesprą uczestnika emocjonalnie, gdyby ten miał trudniejsze chwile przed skokiem, a także merytorycznie odpowiedzą na wszystkie pytania. 

Możliwy jest także skok na bungee w Poznaniu w tandemie, czyli we dwie osoby. Tutaj zabezpieczanych jest dwoje uczestników, również w taki sposób, aby na pewno wszystko przebiegło pomyślnie. 

Skok na bungee Poznań – lokalizacja

Lokalizacja skoku na bungee w Poznaniu to słynne jezioro Malta, które słynie z tego, że jest jedną z obowiązkowych atrakcji turystycznych miasta. Warto wybrać się nad to jezioro ciepłą porą, bo jest to idealnie miejsce do ochłody, a także można spędzić tam relaksujący czas na łonie natury. 

Kto może skakać?

Skok jest dostępny już dla młodzieży od 12 roku życia. Jednakże, aby osoba nieletnia mogła skoczyć, potrzebna jest do tego zgoda opiekuna prawnego albo rodzica. Osoby dorosłe mogą skakać dowolnie, o ile nie mają medycznych przeciwwskazań. Mowa tu na przykład o ciąży. Jeżeli ktoś pozostaje pod wpływem alkoholu lub narkotyków, to również nie może skakać. Przeszkodą mogą być także choroby układu oddechowego i krążeniowego oraz przebyte urazy kostne i mięśniowe. 

skok na bungee - FAQ:

Czy skok na bungee jest bezpieczny?

Tak, skoki na bungee przeprowadzane są przez doświadczonych instruktorów, którzy zapewniają wszelkie środki bezpieczeństwa.

Jak długo trwa cała przygoda skoku na bungee?

Czas trwania skoku może się różnić w zależności od lokalizacji, ale zazwyczaj skok trwa kilka minut.

Czy istnieją ograniczenia wagowe dla skoków na bungee?

Tak, większość centrów bungee ma ograniczenia wagowe, które trzeba spełnić, aby móc skoczyć.

Czy potrzebuję jakiegoś doświadczenia, aby skoczyć na bungee?

Nie, skoki na bungee są dla każdego, bez względu na doświadczenie.

Jak się ubrać na skok na bungee?

Zalecamy wygodne, sportowe ubrania oraz obuwie z dobrą przyczepnością.

Czy mogę skoczyć na bungee, jeśli mam lęk wysokości?

Skok na bungee może być wyzwaniem dla osób z lękiem wysokości, ale nasi instruktorzy są doświadczeni w pomaganiu i doradzaniu.

Czy można skoczyć na bungee jako prezent dla kogoś?

Tak, skok na bungee to doskonały prezent dla bliskiej osoby, która szuka dawki adrenaliny i emocji.

Jak wcześnie powinienem przybyć przed skokiem na bungee?

Zalecamy przybycie około 30 minut przed zaplanowanym czasem skoku, aby mieć wystarczająco czasu na rejestrację i instruktaż.

Zanurz się w ekstremalnych emocjach już dziś!

Nie czekaj, rezerwuj swój skok już teraz i odkryj nowe możliwości! Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, który zapewni Ci wyjątkową podróż w adrenalinowe przestrzenie. Wybierz swoją przygodę, a my zadbamy o resztę.

znajdź dogodną dla ciebie lokalizację

Store Locator is loading from Storemapper plugin...