Skok ze spadochronem
Gdańsk

Nie czekaj, rezerwuj swój skok już teraz i odkryj nowe możliwości! Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, który zapewni Ci wyjątkową podróż w adrenalinowe przestrzenie. Wybierz swoją przygodę, a my zadbamy o resztę.

Cena

od 1049 zł

zarezerwuj swój skok

Wysokość

4000 metrów

Prędkość

Około 200km/h

Czas lotu

Około 5-7 minut (na czaszy)

Czas skoku

Około 50 sekund (swobodne spadanie)

Voucher ważny

365 dni

Miejsce

Pruszcz Gdański

Skok ze spadochronem – Gdańsk

Gdańsk to niewątpliwie urokliwe i przepiękne miasto, które przyciąga całe rzesze turystów i to nie tylko w sezonie. Jest tutaj cała moc atrakcji, zarówno historycznych, imprezowych, edukacyjnych, rekreacyjnych, gastronomicznych, sakralnych, morskich, jak i sportowych. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale trzeba podkreślić z całą mocą, że skok spadochronowy należy do gatunku sportów ekstremalnych, notabene coraz bardziej popularnych w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że nie brakuje kandydatów do uprawniania tego typu aktywności, aczkolwiek każdy świadomy kandydat na skoczka chętnie zapoznaje się z informacjami na temat tego, co go czeka – już na miejscu.

Jak będzie wyglądał skok ze spadochronem – Gdańsk?

Jak sama nazwa wskazuje – jest to skok przy użyciu spadochronu jako podstawowego sprzętu zabezpieczającego. Gdy ktoś o tym usłyszy, to może się zdziwić: „jak to, to ja mam obsługiwać spadochron, chociaż nigdy w życiu tego nie robiłem?”. Nic z tych rzeczy. To do instruktora, który towarzyszy nam przy skoku należy obowiązek odpowiedniej obsługi spadochronu.

Skoro skok ze spadochronem, to musi mieć to większy sens, a zatem odbywać się z odpowiedniego pułapu wysokości. Skok spadochronowy w Gdańsku ma miejsce z wysokości 4000 m. Docieramy tam samolotem, zaś samo swobodne spadanie będzie trwało mniej więcej 50 sekund, przed otwarciem spadochronu. Następnie lot będzie trwał około 15 minut. Dużą atrakcją jest fakt, że skoczek pod czujnym okiem instruktora będzie miał szansę samodzielnie pokierować spadochronem.

Skok spadochronowy może niejednej osobie kojarzyć się z wojskowością. I rzeczywiście – wynalazek był i jest nadal szeroko stosowany, zwłaszcza przy różnego rodzaju manewrach. Jednakże współcześnie cywile bardzo chętnie decydują się na skok spadochronowy, który stał się w naszej rzeczywistości sportową rozrywką.

Czy warto wybrać się w okolice Gdańska, aby odbyć skok spadochronowy? Z całą pewnością taka wycieczka jest warta zachodu. Nie dość, że przeżyjesz niezapomniane emocje, towarzyszyć Ci będą cudowne wrażenia widokowe, to oprócz tego znajdziesz się w okolicy, którą warto zwiedzić i spędzić tutaj czas z racji urlopu.

Dlaczego warto skoczyć ze spadochronem?

Ile sensu ma skakanie ze spadochronem? Czy w ogóle warto na to się decydować? Takie i podobne pytania zadają osoby, które są pełne wątpliwości, co do samej idei skoku. Często podważają bardzo ważną kwestię tego, jak dużo taka aktywność daje osobom, które się na nią decydują. A jakie to konkretnie korzyści? Cóż, można wymienić następujące:

 • lot samolotem, co może się przytrafić wielu osobom tylko raz w życiu,
 • niesamowite widoki związane ze skakaniem, a następnie opadaniem z dużej wysokości,
 • ogromny przypływ emocji, co nie jest spotykane praktycznie nigdzie indziej,
 • skok adrenaliny,
 • pokonanie własnych lęków i słabości,
 • przekonanie się, gdzie leży wewnętrzna granica,
 • satysfakcja po odbytym skoku,
 • doświadczenie, które zostanie w pamięci na długo i będzie opowiadane przyszłym pokoleniom.

Zawsze jest tak, że gdy już skok się odbył, to uczestnik czuje wobec samego siebie bardzo dużą dumę. Również jego bliscy, krewni, przyjaciele i znajomi podziwiają go i na pewno zyskuje on bardzo wiele w ich oczach. A czegoś takiego nie można sobie kupić za żadne pieniądze.

 Jak wygląda przygotowanie do skoku?

Skok ze spadochronem to fantastyczna atrakcja, ale nie mogłaby się odbyć, gdyby nie odpowiednie przygotowania. W związku z tym zawsze następuje pewna procedura, która w praktyce wygląda tak:

 • krótkie szkolenie – zajmuje to do 20 minut i w trakcie tego szkolenia uczestnik zapozna się ze wszystkimi niezbędnymi aspektami dotyczącymi bezpieczeństwa,
 • zabezpieczenie do skoku – organizator przewiduje dla każdego uczestnika gogle oraz kombinezon, natomiast spadochron będzie miał instruktor, pod którego będzie podpięty skoczek,
 • mniej więcej 15-minutowy lot samolotem,
 • oddanie skoku.

Po odbyciu skoku nie tylko poczujesz satysfakcję oraz samozadowolenie, ale też otrzymasz specjalny certyfikat, który będzie papierowym potwierdzeniem tego, że udało Ci się skoczyć ze spadochronem. Kwestie bezpieczeństwa są równie skrupulatnie przestrzegane przy skoku dla dwóch osób.

Skok spadochronowy Gdańsk – dokładna lokalizacja

Miejscem, z którego odbędzie się start samolotem jest lotnisko Aeroklubu Gdańskiego, mieszczące się w Pruszczu Gdańskim. Skoczek ma możliwość podziwiania z lotu ptaka Gdańska, Sopotu, Gdyni i morza oraz innych okolicy Trójmiasta.

Kto może skakać?

Skok może zostać wykonany przez osobę niepełnoletnią, jednakże nie może ona mieć mniej niż 12 lat. Każdy uczestnik, który jest jeszcze przed swoimi 18-tymi urodzinami może skoczyć pod warunkiem obecności na miejscu opiekuna prawnego albo rodzica, bądź też okazując pisemną zgodę podpisaną przez któregoś z nich. Obowiązują także ograniczenia wagowe. Maksymalnie skoczek może mieć masę 110 kg. Warto wiedzieć, że w grę wchodzi czynnik niezależny od człowieka, taki jak pogoda. Jeśli wystąpiłaby burza albo silne wiatry, to niestety skok się nie odbędzie.

skok na bungee - FAQ:

Czy potrzebuję jakiegoś doświadczenia, aby skoczyć ze spadochronem?

Nie, skoki ze spadochronem mogą być wykonywane w tandemie z doświadczonym instruktorem, więc żadne doświadczenie nie jest wymagane.

Czy muszę mieć jakieś specjalne kwalifikacje lub umiejętności?

Skoki ze spadochronem w tandemie są dostępne dla każdego, bez konieczności posiadania specjalnych kwalifikacji lub umiejętności.

Jak długo trwa skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem zazwyczaj trwa kilka minut, a cała przygoda może potrwać około 2-3 godzin.

Jakie są ograniczenia wagowe dla skoków ze spadochronem?

Ograniczenia wagowe mogą się różnić w zależności od lokalizacji, ale zazwyczaj wynoszą około 100-120 kg.

Czy jest jakaś minimalna lub maksymalna wieku, aby skoczyć ze spadochronem?

Większość centrów spadochronowych ma ograniczenia wiekowe, zazwyczaj od 16 do 65 lat.

Czy mogę podarować skok ze spadochronem jako prezent?

Tak, skok ze spadochronem to wspaniały prezent dla każdej osoby szukającej niezapomnianej przygody.

Czy skok ze spadochronem jest bezpieczny?

Skoki ze spadochronem są przeprowadzane przez doświadczonych profesjonalistów, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jak wcześnie powinienem przybyć przed skokiem ze spadochronem?

Zalecamy przybycie na miejsce około 1 godzinę przed zaplanowanym skokiem, aby zapewnić sobie odpowiednią rejestrację i przygotowania.

Zanurz się w ekstremalnych emocjach już dziś!

Nie czekaj, rezerwuj swój skok już teraz i odkryj nowe możliwości! Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, który zapewni Ci wyjątkową podróż w adrenalinowe przestrzenie. Wybierz swoją przygodę, a my zadbamy o resztę.

znajdź dogodną dla ciebie lokalizację

Store Locator is loading from Storemapper plugin...